Przemysław Jakub Hinc

Prawa Człowieka są podstawą wszelkich innych praw, które muszą być z tych Praw podstawowych wywodzone, z nich czerpać i do nich prowadzić.

1. Wszyscy ludzie są równi.
2. Każdy człowiek ma prawo do szczęścia.
3. Człowiek ma prawo do godności, szacunku i tożsamości.
4. Przedsiębiorczość jest dobra.
5. Podatki muszą być dla ludzi.
6. Silna gospodarka jest podstawą demokracji.
7. Zwierzęta też mają prawa.
8. Kultura jest nośnikiem idei i wartości.
9. Społeczeństwo bez wartości opartych na Prawach Człowieka jest puste.
10. Tam gdzie światopogląd zastępuje Prawa Człowieka, tam nie ma demokracji lecz plenią się fobie.

RSS
Blog > Komentarze do wpisu
brunatny "dzień po"

Brunatni mają się dobrze

Prawicowi ekstremiści, kibole i naziści dokazywali wczoraj na ulicach Warszawy. Czuli się bezkarnie. Czuli przyzwolenie na wszczynane awantury i burdy. Sobota pokazała, że mieli rację. Przez cały dzień przewijali się dzisiaj na ekranie telewizorów przywódcy brunatnych organizacji i prawicowych partii, które stanowią ich polityczne reprezentacje.

Agresywni bojówkarze dotychczas nie napotykali oporu. Nie radzi sobie z tym państwo i miasto. Prawo wydaje się być bezbronne wobec brutalnej brunatnej propagandy. Media bezkryczynie i bezrozumnie informują o miejscach i terminach ustawek, rozzuchwalają i niejako usprawiedliwiają burdy.

Czy byli tam tylko skrajnie prawicowi nacjonaliści? Nie. Ale czy przyjechaliby do Polski działacze Antify, gdyby nie było tzw. "marszu niepodległości".

Brunatni wykorzystują nasze prawa i wolności obywatelskie defraudując takie pojęcia jak naród, wolność, niepodległość, honor, prawda, uczciwość i sprawiedliwość.

Gdyby nie było dozwolenia na prawicowe ekscesy, gdyby prawicowi politycy nie dali im glejtu "prawdziwych Polaków", gdyby niefrasobliwie dziennikarze i redakcje nie zapewniły im szansy na zaistnienie w mediach, gdyby ze strony kościołów padły słowa potępienia dla brunatnych zwyrodnialców, gdyby...

Ale cóż, dzisiaj krokodyle łzy leją demiurdzy prawicowej ekstremy.

sobota, 12 listopada 2011, przemyslaw.jakub.hinc

Polecane wpisy

Komentarze
2011/11/12 19:43:57
Mnie też przeraża to że oni działają otwarcie i jawnie.